Kammerslusen og Ribe Å

kr. 8.100,00

30 på lager

Ved bestilling af kunstværker, så skal du forvente ca 3-6 ugers leveringstid

 

Fotografiet
120x70cm – Aluplade Giclée mat i smuk egetræ svæveramme
Dette stemningsfulde motiv indfanger øjeblikket, hvor Ribe Å møder lyset fra den nedgående sol ved Kammerslusen. Et forvitret hegn, dækket af tang og rester fra tidevandet, strækker sig ud i det stille vand og skaber en kontrast mellem det menneskeskabte og det naturlige. Himlens gyldne toner spejler sig i den rolige overflade, og det grønne marskgræs i forgrunden vidner om det liv, som trives i det barske vadehavsmiljø. Billedet er en hyldest til det vestjyske landskab – smukt, ærligt og fyldt med ro.

Indramning
Håndlavet kvalitet- Rammerne er lavet i hånden fra bunden af. Alle lister og alle hjørner er gået igennem et finish-tjek.
Træsorterne er nøje udvalgt efter deres anvendelighed som rammelister.
Billedet er printet på Hahnemühle papir og er opsat på en Dibond aluplade Giclée ILFORD Mat lamineret og indrammet i en smuk håndlavet træsvæveramme.

Limited Edition Print
Dette er et Limited Edition Print sælges i 30 styk.

Yderligere information

Print størrelser

, ,

Kvalitet hele vejen

 

Hvorfor dette værk?

En del af et begrænset oplag

Hvert print udgives i et strengt begrænset oplag med individuel nummerering. Når oplaget er udsolgt, trykkes det aldrig igen — det er et løfte til alle samlere.

Håndskrevet signatur · Editionscertifikat

Skabt til rum med ro og nærvær

Fotokunst fra Vadehavet er valgt og produceret for at skabe stilstand i hverdagen. Ikke som dekoration, men som et ankerpunkt — et sted øjet kan hvile.

Produceret som samlerværdigt kunstværk

Fra optagelse til færdigt print — alle beslutninger er truffet med det endelige udtryk for øje. Arkivfaste materialer, pigmentblæk og museumskvalitet er ikke salgsargumenter, men udgangspunktet.